Interi dënon ashpër reagimin e tifozëve

Interi dënon ashpër reagimin e tifozëve

27 December 2018 21:32

Interi e ka dënuar ashpër reagimin e tifozëve të cilët e ofenduan mbrojtësin e Napolit, transmeton KTV.

“Që prej vitit 1908, Interi ka prezantuar integrim, zbulim dhe progres. Këto karakteristika e definojnë historinë e Milanos, qytetit që karakterizohet me përfshirje dhe respekt. Së bashku me qytetin tonë kemi luftuar për të ndihmuar të krijojmë një të ardhme për të qenë të lirë nga diskriminimi. Interi është prezent në 29 shtete në gjithë botën, nga Cambodia në Kolumbi. Të gjithë ata që nuk e kuptojnë këtë histori nuk qëndrojnë me ne”, shkruhet ndër të tjerash në reagimin e klubit Milano.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme