Prokurori i FIGC: Ndeshja Inter – Napoli duhej të ndërpritej Foto: Reuters

Prokurori i FIGC: Ndeshja Inter – Napoli duhej të ndërpritej

27 December 2018 21:09

Prokurori i Federatës së futbollit të Italisë, Giuseppe Pecoraro, ka deklaruar se ndeshja ndërmjet Interit e Napolit duhej të ndërpritej për shkak të thirrjeve raciste në kor, drejtuar mbrojtësit të Napolit.

Gjyqtari Paolo Mazzoleni lejoi që ndeshja të vazhdohej të mërkurën, pavarësisht se ishte paralajmëruar shumë herë për një gjë të tillë, që ndeshja të pezullohej, transmeton KTV.

“Për mua, ndeshja Inter-Napoli do të duhej të ndërpritej për koret raciste. Në fakt, ata që punojnë në Zyrën e Prokurorisë Publike kanë raportuar zyrtarët e sigurimit dhe gjyqtarin e katërt se Napoli dëshiron që ndeshja të ndërpritet. Vendimi nuk merret nga ne. Zyrtarët e sigurimit duhet të kenë marrëveshjen me gjyqtarin”, ka deklaruar prokurori i futbollit italian, Pecoraro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme