Interi fiton derbin ndaj Napolit Foto: Reuters

Interi fiton derbin ndaj Napolit

26 December 2018 22:34

Derbi i kësaj jave në Serie A ndërmjet Interit dhe Napolit i ka takuar atij të parit.

Nerazzurët rrëmbyen pikët e plota duke shënuar fitore minimale prej 1 me 0, transmeton Koha.net.

Në minutën e 81 Napoli mbeti pa mbrojtësin Koulibaly që u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, e epërsinë e një lojtari më tepër në fushë e shfrytëzoi Interi.

Ishte Martinez ai që i dha fitoren Interit duke shënuar në minutën e 90+1 pas asistimit nga Keita Balde.

E në minutën e 90+5 me të kuq u ndëshkua edhe Insigne.

Napoli mbetet në vendin e dytë me 41 pikë, kurse në një pozitë më poshtë Interi ka 36 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme