Kapitenia e pafat e Skenderajt

Kapitenia e pafat e Skenderajt

Tahir Sopi Tahir Sopi 16 December 2018 12:21

Vikendi i shkuar nuk ishte i lehtë për volejbollisten e ekipit të Skenderajt, Sherife Behramin. Ajo është dëshpëruar shumë derisa ka shikuar ekipin e saj të eliminohet në gjysmëfinale të Kupës së Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK).

Behrami nuk pati mundësi ta ndihmojë ekipin në këtë garë, të cilën e patën fituar para tre vjetësh, pasi ende nuk ka kuruar lëndimin. 30-vjeçarja në muajin maj të këtij viti ka dëmtuar ligamentin kryesor të gjurit, si dhe meniskun. Janë bërë gjashtë muaj që nuk po luan dhe kjo po e bën të vuajë, shkruan Koha Ditore.

"Është shumë vështirë të mos jesh në gjendje të luash. Në ndeshjen e parë të këtij edicioni jam mërzitur paksa për t'u pajtuar më vonë, por Kupa e federatës më emocionoi shumë për shkak se doja të ndihmoja ekipin, por e kisha të pamundur", thotë Shera në një bisedë për gazetën.

Behrami u lëndua në ndeshjen e dytë finale të plejofit të Superligës kundër Dritës. Menjëherë iu nënshtrua operimit dhe tashmë ka nisur me fazën e rehabilitimit, me shpresën që do të kthehet në janar apo shkurt të vitit të ardhshëm... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme