Bayerni turpëron Hannoverin

Bayerni turpëron Hannoverin

15 December 2018 17:25

Bayern Munichu ka mposhtur Hannoverin me rezultat 4 me 0 për të mbetur në hap me lideren, Borussia Dortmundin.

Serinë e golave e nisi Joshua Kimmich në minutën e dytë ndërsa David Alaba me një goditje të fuqishme u përkujdes për rezultatin 2 me 0.

Gnabry dhe Robert Lewandowski u përkujdesën për rezultatin përfundimtar 4 me 0.

Bayerni me këtë fitore tubon 30 pikë, gjashtë më pak se Borussia Dortumundi që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme