Futbollistët shqiptarë në botë: Ajeti vazhdon me gola, Dajaku debuton në Bundesligë

Futbollistët shqiptarë në botë: Ajeti vazhdon me gola, Dajaku debuton në Bundesligë

11 December 2018 13:55

8 gola e 9 asistime ishte bilanci i kësaj xhiroje për futbollistët shqiptarë.

Albian Ajeti vazhdon me gola në Zvicër derisa kjo fundjavë ishte e veçantë për talentin 17-vjeçar, Leon Dajaku që debutoi me Stuttgartin në Bundesligë.

Admir Mehmedi ishte prapë protagonist te Wolfsburgu në Bundesligë kurse Enis Bardhi asistoi në barazimin e Levantes me Eibarin në La Ligë.

Këto dhe të tjera për futbollistët shqiptarë, mund t’i shihni në videon në vazhdim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme