Veseli uron xhudistet kosovare

Veseli uron xhudistet kosovare

20 prill 2017 18:53

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova për suksesin e treguar në Poloni.

Kelmendi fitoi të artën në Kampionatin Evropian në kategorinë deri 52 kilogramë, ndërsa Gjakova të bronztën në kategorinë deri 57 kilogramë. Veseli ka uruar edhe Distria Krasniqin.

“Xhudistet tona po shkëlqejnë edhe në Poloni! Urime të përzemërta Majlindës për medaljen e artë, Norës për të bronztën, por edhe Distrias për paraqitjen. Suksese Lorianës dhe Akilit në përballjet e nesërme”, ka shkruar ai në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme