City pa Agueron ndaj Chelseat Foto: Ilustrim

City pa Agueron ndaj Chelseat

07 December 2018 17:42

Manchester City nuk do të mund të llogaritë në shërbimet e sulmuesit Sergio Aguero për derbin e së dielës ndaj Chelseat, ka konfirmuar trajneri Pep Guardiola.

Sulmuesi argjentinas kishte pësuar një lëndim në stërvitje dhe mungoi ne fitoren prej 1 me 2 ndaj Watfordit, dhe nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë skuadrën e tij as të dielën në derbin ndaj Chelseat në Stamford Bridge, transmeton Koha.net.

E po ashtu as Kevin de Bruyne s’do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme