Joshua nisi me boks për jetë më të shëndetshme

Joshua nisi me boks për jetë më të shëndetshme

06 December 2018 12:55

I pamposhtur në boksin profesionist dhe i vlerësuar si meritor që ka shpëtuar peshën e rëndë në boks. Mund të mendoni se Anthony Joshua është një njeri i kënaqur me të gjitha këtu.

Por boksieri britanik, që ka tre nga katër titujt e mëdhenj të boksit profesionist, nuk është ende i kënaqur me jetën që qysh tash i ka tejkaluar të gjitha pritjet, përcjell Koha Ditore shkrimin e CNN.

"Unë ende ndihem i lodhur herë pas here, nuk zgjohem i freskët çdo mëngjes. Shtrati im nuk është as komod sa duhet të jetë", thotë 29-vjeçari. "Gjërat nuk janë perfekte për mua as në rrjetet sociale".

Por Joshua pëlqen të mos ketë gjërat perfekte. Kjo e mban atë të uritur. E kjo uri e ka ndihmuar të arrijë kaq shumë sukses në një periudhë kaq të shkurtër kohore...(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme