Jamesi kërkon kthimin te Reali

Jamesi kërkon kthimin te Reali

22 November 2018 15:41

James Rodriguezi ka kërkuar t’i japë fund huazimit te Bayern Munichu dhe të kthehet te Real Madridi.

Rodriguez po kalon sezonin e tij të dytë të huazimit dyvjeçar te klubi gjerman dhe ka marrëveshje që të transferohet te kampioni gjerman.

Por sipas gazetës “AS”, kolumbianit nuk po i pëlqen qëndrimi te Bayerni dhe preferon kthimin te Reali sa më shpejtë që të jetë e mundur.

27-vjeçari ka realizuar vetëm 11 paraqitje sivjet dhe nuk është i lumtur me mënyrën e lojës së Niko Kovaqit.

Reali do të duhej të paguante një shumë parash për rikthimin para kohe të James Rodriguezit që i ka mbetur edhe dy vjet e gjysmë kontratë në Bernabeu.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme