Atletico Madridi mposht Bilbaon Foto: Reuters

Atletico Madridi mposht Bilbaon

10 November 2018 20:39

Atletico Madridi ka arkëtuar pikët e plota në derbin e sotëm ndaj Bilbaos.

Vendasit shënuan fitore prej 3 me 2, transmeton Koha.net.

Williams i dha epërsinë Bilbaos në minutën e 36. Por, Atletico barazoi shifrat në minutën e 61 përmes Thomasit.

E pas tre minutash Bilbao rikthyer sërish epërsinë përmes Williamsit.

Por, vendasit nuk u dorëzuan dhe në dhjet minutat e fundit shënuan dy herë. Rodrigo e Godin shënuan golat e fitores.

Në vendin e dytë Atletico ka 23 pikë. Derisa Bilbao në vendin e 17 ka 10 pikë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme