Kampionia e gatshme të ndalë befasinë e stinorit

Kampionia e gatshme të ndalë befasinë e stinorit

30 tetor 2018 09:15

Kampionia në fuqi e Kosovës, Drita, është skuadra me formën më të mirë në pesë ndeshjet e fundit në Superligë.

Ka shënuar katër fitore rresht. Fitoren e pestë synon ta arrijë të martën (sot) ndaj Flamurtarit që është befasi e pjesës së parë të këtij edicioni. Kjo ndeshje e javës së 13-të luhet në Prishtinë. Drita është në vendin e katërt me 19 pikë. Me pikë të njëjta në pozitën e pestë është Flamurtari.

Ndeshja tjetër e së martës, luhet në Prizren, ndërmjet Lirisë dhe Ferizajt. Të dyja skuadrat janë në zonën që nuk siguron mbijetesën në Superligë dhe disponimi tek ato është larg më i keq se te Drita e Flamurtari.

Ferizaj zë vendin e dhjetë me dhjetë pikë, kurse në pozitën e 11-të me nëntë pikë është Liria./F.P.

(Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme