Bolt po realizon ëndrrën, shënon dy gola ndaj South West Unitedit

Bolt po realizon ëndrrën, shënon dy gola ndaj South West Unitedit

12 October 2018 17:45

Usain Bolt kalon çdo limit. Atleti xhamajkan, pa dyshim më i miri në histori në garat e 100 dhe 200 metrave, por realizon ëndrrën e tij në futbollin profesionist me skuadrën e tij Central Coast Mariners.

32-vjeçari, realizoi dygolësh në miqësoren e zhvilluar mes Central Coast Mariners dhe South West United, ku u aktivizua titullar, transmeton SS.

Të dy golat i shënoi në pjesën e dytë. I pari, në fakt, ishte i denjë për “bomber” të vërtetë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme