Nargis, karateistja që po ndryshon Pakistanin

Nargis, karateistja që po ndryshon Pakistanin

23 September 2018 18:41

Nargis Hameedullah është dashur të luftojë për ëndrrat e saj gjatë gjithë jetës së saj - si në palestër ashtu edhe jashtë saj.

19-vjeçarja është një karateiste pakistaneze që jeton në Quetta, kryeqyteti i provincës perëndimore të Balochistanit.

Nargis i përket komunitetit hazara, një nga pakicat etnike më të persekutuara në Pakistan. Por kjo nuk e ka ndaluar atë për të realizuar ëndrrën dhe tejkaluar pengesat.

Në Lojërat Aziatike që u mbajtën muajin e shkuar në Indonezi, Nargis u bë sportistja e parë nga Pakistani që fitoi medalje... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme