Prishtina e gatshme për fitoren e parë në “Champions”

Prishtina e gatshme për fitoren e parë në “Champions”

20 September 2018 10:20

Një mbledhje e shkurtër në zyrat e klubit, të mërkurën pasdite, i parapriu stërvitjes së fundit të klubit të basketbollit Z Mobile Prishtina para duelit me skuadrën holandeze, Donar Groningen.

Kjo përballje zhvillohet të enjten (sot, 20:00) në Pallatin e Rinisë e Sporteve në Prishtinë dhe është e para e raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, shkruan sot Koha Ditore.

Prishtina po merr pjesë në "Championsin" e basketbollit për vitin e dytë rresht dhe është në kërkim të fitores së parë. Vjet humbi dy ndeshjet me Tsmoki Minskun e Bjellorusisë, por sivjet është përforcuar dhe përgatitur për tjetër epilog.

Prishtina jo vetëm që kërkon fitoren e parë, por kërkon edhe të kalojë këtë raund.(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme