Ronaldo lirohet nga spitali

Ronaldo lirohet nga spitali

15 August 2018 14:10

Ish-futbollisti më i mirë në botë, braziliani Ronaldo është liruar të martën nga spitali në Ibiza, ku ishte shtrirë që nga e premtja me pneumoni.

Ronaldo, 41-vjeçar, nëpërmjet postimit në “Twitter” ka falënderuar mjekët, infermieret, tifozët dhe të dashurën Celinan. Ronaldo kishte fituar “Topin e artë” dy herë, më 1997 dhe 2002.

Ai ka luajtur për skuadrat e mëdha si Real Madrid, Barcelona, Inter e Milan.

Kishte fituar me Brazilin Botërorin 1994 dhe 2002, ndërsa shënoi 62 gola me përfaqësuesen.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme