Befason Pochettino: “Ky ishte afati më i mirë kalimtar”

Befason Pochettino: “Ky ishte afati më i mirë kalimtar”

10 gusht 2018 22:37

Tottenham Hotspur është skuadra e vetme në Premierligë, që gjatë afatit kalimtar të verës nuk ka bërë asnjë transferim.

Trajneri i Tottenham Hotspur Maurico Pochettino, përkundër kësaj është shprehur i lumtur me skuadrën që ka në dispozicion, duke vlerësuar klubin, për mbajtjen e lojtarëve kryesor.

“Ne kemi një skuadër shumë të mirë me lojtarë shumë cilësorë. Objektivat tona janë gjithmonë të jemi në të njëjtin nivel me Real Madridin apo Manchester Cityn, por jemi në rrethana të ndryshme. Edhe pse nuk jemi përforcuar, kemi arritur të mbajmë lojtarët kryesorë dhe ky është afati kalimtar më i mirë për ne”, ka thënë Pochettino.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme