Bosnja lejon të lëshohen vizat për ekipin kombëtar të Kosovës

Bosnja lejon të lëshohen vizat për ekipin kombëtar të Kosovës

10 August 2018 19:29

Ministri i Punëve të Jashtme i Bosnjës dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, ka nënshkruar një leje për lëshimin e vizave për ekipin e basketbollit të Kosovës në mënyrë që kjo zgjedhje të zhvillohet në kampionatin evropian, ka mësuar gazeta e sportit Avaz në BeH.

Kampionati evropian U-16 i basketbollit nisi në Sarajevë të Bosnjë-Hercegovinës, vend në të cilin kosovarët e rinj nuk kanë mundur të udhëtonin pasi nuk janë pajisur me viza, transmeton Koha.net.

Inati politik i serbëve të Bosnjës lë Kosovën pa Evropian

Vendimi erdhi pasi FIBA ​ka ​lëshuar ​​një ultimatum që Federata e Basketbollit të BeH do të dënohet në rast se ekipi i Kosovës nuk merr vizë për të hyrë në BeH.

Siç raporton kjo gazetë, vizat duhet të lëshohen në ambasadën e Shkupit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme