Reali gjen menjëherë zëvendësuesin e Kovaçiqit

Reali gjen menjëherë zëvendësuesin e Kovaçiqit

08 gusht 2018 14:47

Real Madridi raportohet se po i sheh Miralem Pjaniqin e Juventusit dhe Thiago Alcantaran e Bayernit si zëvendësues potencial të Mateo Kovaçiqit.

Kroati është shumë afër kalimit te Chelsea në formë huazimi, dhe trajneri Julen Lopetegui ka premtuar zëvendësim të kalibrit të lartë.

Thiago, që ka lidhje të fortë me trajnerin spanjoll, mund t’i kushtojë Realit deri në 60 milionë euro, ndërsa Pjaniq vlerësohet te 80 milionëshi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme