Formacioni fantastik i Kloppit për të fituar Championsin Foto: Ilustrim

Formacioni fantastik i Kloppit për të fituar Championsin

22 korrik 2018 10:08

Jurgen Klopp ka qenë shumë pranë fitimit të Champions Leagues si trajner në dy raste.

Me Borussia Dortmundin në vitin 2013 u mposht në finale nga Bayern Munchen me rezultatin 2-1. Ndërsa me Liverpoolin këtë vit u mund nga Real Madridi me shifrat 3-1, pas dy gabimeve trashanike të portierit Karius.

Tashmë, me blerjen e Alisson Beckerit për të ruajtur rrjetën dhe me përforcimin e mesfushës me Keitan e Fabinhon (sulmi është perfekt me treshen Firmino-Mane-Salah), Klopp shpreson që më në fund të kapë majën e Evropës, shkruan Tch.

Le të zbulojmë më poshtë super-formacionin e Kloppit për këtë sezon.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme