Fury rikthehet në ring muajin e ardhshëm

Fury rikthehet në ring muajin e ardhshëm

12 korrik 2018 22:43

Ish-kampioni i Botës në boks, Tyson Fury dy herë sfiduesin për titull të botës, Francesco Pianeta në Belfast në muajin tjetër, raporton BBC.

Sipas këtyre raporteve thuhet se Fury – Pianeta do të përballen më 18 gusht në “Windsor Park”, që është meçi i dytë i Furyt që nga rikthimi, transmeton Koha.net.

Anglezi 29 vjeçar së fundi kishte mposhtur në qershor boksierin shqiptar Sefer Seferi, duke i dhënë fund mungesës së tij prej 32 muajsh në ring.

“Ndeshja me Seferin është histori dhe Pianeta është një boksier më i mirë se ai. Niveli i tij i kundërshtarëve e tregon këtë”, është shprehur promotori i Furyt, Frank Ëarren.

Pianeta, 33 vjeçar, është ish-kampion i Evropës në ËBO dhe EBU, ndërsa ka fituar me nokaut 21 nga 40 ndeshjet e tij.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme