Pas Ronaldos, Juve e do Pogban

Pas Ronaldos, Juve e do Pogban

12 July 2018 22:41

Juventusi raportohet se dëshiron të bëjë edhe një transferim të madh këtë verë.

Sipas raportimeve të fundit, “Zonja e Vjetër” dëshiron ta kthejë Paul Pogban dhe të largojë.

“Juventusnews24.com” shkruan se ka pasur një marrëveshje të fshehtë në kalimin historik të Pogbas drejt Manchester Unitedit në verën e vitit 2016.

Kjo i ofron Juves mundësinë e kthimit të tij në Torino për vetëm 60 milionë euro. Kjo shifër mund të zvogëlohet akoma pasi Unitedi mund të kërkojë edhe shërbimet e Alex Sandros si pjesë të marrëveshjes.

Juventusi pasi mori Cristiano Ronaldon për 112 milionë euro nga Real Madridi dëshiron që të përforcojë akoma skuadrën për të qenë favorit për Ligën e Kampionëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme