Pedrosa thotë se ky është sezoni i tij i fundit në MotoGP

Pedrosa thotë se ky është sezoni i tij i fundit në MotoGP

12 korrik 2018 22:27

Dani Pedrosa ka njoftuar papritur se ky është sezoni i tij i fundit në MotoGP.

Piloti spanjoll i Hondës do të dalë në pension në moshën 32-vjeçare, pasi marka japoneze nuk i rinovoi kontratën.

Pedrosa ka që nga viti 2006 që piloton për Repsol Honda. Negociatat me marka të tjera nuk kanë dhënë rezultat dhe Pedrosa vendosi që do të ishte më mirë po të largohej fare nga Moto GP, transmeton TCH.

“Është një vendim i vështirë pasi bëhet fjalë për sportin që dua, por nuk e përjetoj më konkurrencën si më parë dhe tani kam të tjera prioritete”, deklaroi Pedrosa.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme