Prishtina ndahet baras në udhëtim te Fola

Prishtina ndahet baras në udhëtim te Fola

11 July 2018 18:19

Prishtina ka marr rezultat pozitiv në udhëtim te ekipi nga Luksemburgu, Fola.

Në ndeshjen e raundit të parë eliminator të Ligës së Evropës klubi nga kryeqyteti i Kosovës barazoi në udhëtim 0-0, transmeton Koha.net.

Ndeshja ishte e baraspeshuar, me Prishtinën që krijoi më tepër raste shënimi, dhe pati 12 goditje në drejtim të kundërshtarit.

Prishtina e kërkon kualifikimin në raundin tjetër në ndeshjen e kthimit në Mitrovicë më 18 korrik.


Ndiqeni drejtpërdrejt ndeshjen Fola Esch – Prishtina

Prishtina është zhvilluar ndeshjen e raundit të parë eliminator në Ligën e Evropës në udhëtim te Fola Esch.

Ndeshja po zhvillohet në stadiumin "Emile Mayrisch" në Luksemburg, që ka kapacitet prej 3.100 ulësesh, transmeton Koha.net.

Kur po luhet minuta e 20 rezultati është 0-0.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme