“Ambasadore nderi e Kosovës”, një nga momentet e krenarisë për Rita Orën

“Ambasadore nderi e Kosovës”, një nga momentet e krenarisë për Rita Orën

16 qershor 2018 21:59

Rita Ora ka treguar edhe njëherë se sa shumë krenare ndihet për prejardhjen e saj.

Përmes një postimi në Instagram ajo ka kujtuar momentin kur ishte shpallur “Ambasadore nderi e Kosovës”, transmeton Koha.net. Ajo thekson se kjo është një nga momentet më të mira në karrierën e saj deri më tani.

“Përderisa po pres për shoun tim të radhës e zura veten duke menduar për momentet e jashtëzakonshme që kam pas në karrierën time deri tani. Ky moment ishte i veçantë për mua. Gjithmonë do të ndihem e përulur dhe e privilegjuar që ta mbaj titullin si këngëtarja e parë e njohur nga Kosova dhe me të vërtetë ta vendos në hartë vendin tonë të bukur dhe me plotë dashuri, të buzëqeshur e të talentuar”, ka shkruar Ora.

Rita Ora, që ditë më parë mbajti koncert të jashtëzakonshëm në Tiranë, ka thënë se me krenari do të vazhdojë ta përkrahë Kosovën, që të jetë kudo.

“Më kujtohet secili prej jush që keni qenë prezent në shpalljen ‘ambasadore nderi’ nga presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Tony Blair dhe Cherie Blair, ambasadorin e Kosovës Lirim Greiçevci, ambasadorin e Shqipërisë Mal Berisha, lordin George Robertson, dhe gjithë muzikantët nga Kosova, ishte vërtetë një moment historik. Që nga atëherë kemi pasur plane të jashtëzakonshme që i kemi përmbushur, dhe që kemi arritur të bëjmë bamirësi me ndikim të madh në botë. Nuk më pritet që të vazhdoj të jem ambasadore krenare dhe të vazhdoj evoluimin e Kosovës aty ku gjithmonë e ka merituar të jetë – KUDO! (Më falni sepse kam qenë në makinë për disa orë dhe jam e ndjeshme dhe krenare), ju dua. Ji krenar prej nga vjen”, ka shkruar ajo.

 

As I’m sitting driving to my next show I caught myself really thinking about how many incredible moments have had this far in my life. This particular moment was so special to me. I will forever feel humbled and privileged to be able to own the title of being the first Singer to come out of Kosovo and really put our beautiful country full of love and laughter and talent on the map. I remember every single one of you that came to my ambassadorship that day the President Atifete Jahjaga, Prime minister Tony Blair and Cherie Blair, Kosovo Ambassador Lirim Greicevci, Albania Ambassador Mal Berisha, Lord George Robertson and all the other musicians from Kosovo it was truly a moment in history. Since then we have so many incredible plans that we’ve already accomplished and have coming up with the biggest most influential charities in the world. I can’t wait to continue to hold my ambassadorship proudly and continue evolving Kosovo to where it’s always deserved to be EVERYWHERE!! (Sorry Ive been in the car for hours and I’m sentimental and proud!) love you 🇽🇰 #Proud #beProudofWHEREyouareFROM #NeverForget

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme