Divorcohen Del Piero e Sonia Amoruso

Divorcohen Del Piero e Sonia Amoruso

13 qershor 2018 18:33

Alessandro Del Piero, ish-futbollisti i famshëm i Juventusit dhe kombëtares italiane, është ndarë nga bashkëshortja e tij, Sonia Amoruso pas 19 vitesh martesë.

Del Piero aktualisht jeton në Los Anxhelos me familjen e tij, por “Chi” raporton se kur kthehen në Itali, legjenda e Juves qëndron në Milano, ndërsa Sonia në Torino.

Çifti ka rreth dy vite që nuk poston foto së bashku nëpër rrjetet sociale dhe nuk janë parë në publik gjatë kësaj periudhe.

Alex dhe Sonia u martuan në vitin 2005 dhe nga lidhja e tyre kanë 3 fëmijë.

Image
Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme