Gima i dedikon këngë vajzës

Gima i dedikon këngë vajzës

18 maj 2018 22:20

Kënga “Perëndi” ka një domethënie të madhe për këngëtarin Agim Llapashtica – Gima.

Kjo meqë, kënga në fjalë i dedikohet vajzës së këngëtarit, e cila tani është 14-vjeçare. Duke qenë se kënga është krijim i vetë këngëtarit, ai thotë se është munduar që ta shprehë sa më shumë ndjesinë e brendshme që ka për vajzën.

Sa i përket klipit, rok-këngëtari tha se asnjëherë nuk ndërhyn, por që kësaj radhe ka dashur që ai të jetë i thjeshtë

Projektet e reja të këngëtarit Llapashtica nuk përfundojnë këtu. Ai ka të gatshëm albumin e ri dhe priten edhe videoklipe të tjera.

i cili jeton në Vjenë, këto kohët e fundit është mjaft aktiv në skenë me projektet muzikore. “Veni jem”, “Zbardhi dita” e “Shpirt” janë disa nga këngët e tij të shoqëruara edhe me videoklipe.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme