Dua Lipa - pop luftëtarja e dashurisë

Dua Lipa - pop luftëtarja e dashurisë

04 mars 2018 10:12

Disa miq të ekipit “Saturday Night Live” po shikojnë bashkë në ekranin e gjelbër në “Studio 8H”, kur Dua Lipa kalon mes tyre, në një fustan të gjatë të zi, shkel në skenë dhe ulet afër një pianoje të madhe.

Është e enjtja e parë e shkurtit, dhe dy ditë më vonë Lipa do të hyjë në këtë skenë si mysafire e mbrëmjes muzikore. Ajo ka arsye të ndihet me vetëbesim: një pop-këngëtare 22-vjeçare nga Londra, Lipa ishte muzikantja më e kërkuar në Britani të Madhe vitin e kaluar, fansat e saj përfshijnë edhe Chris Martin të “Coldplay” e Bruno Mars, dhe hiti i saj më i madh “New Rules” ka më shumë se një miliard klikime në kanalin “YouTube”.

Lipa e nis me “Homesick”, një baladë e mrekullueshme të cilën e ka shkruar me Martinin, që dallon shumë prej këngëve të repertorit të saj – një melodi e ngadalshme që ia thekson zërin e saj të pasur, e që dallon shumë me këngët që mëtojnë të jenë shumë më të zhurmshme.

Menaxheri i Lipës, Jules, drejton telefonin e tij nga monitori, duke klikuar një video për prova, sepse plani i Lipës është që të ulet në piano lëvizëse gjatë gjithë këngës, dhe megjithëse shpreson që kjo do të incizohet si e fuqishme, ajo po ashtu brengoset se mos po duket shumë statike... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme