NME sjell 10 fakte për Dua Lipën që mund të mos i keni ditur

NME sjell 10 fakte për Dua Lipën që mund të mos i keni ditur

01 mars 2018 22:47

E nominuara për pesë çmime në Brit Awards dhe dominuesja në top listat botërore, Dua Lipa ka qenë një nga shpërthimet më të mëdha në industrinë e muzikës në vitet e fundit, shkruan NME, që ka publikuar dhjetë fakte për të.

NME më tutje shkruan se, “ndoshta mund ta njihni këngën e famshme ‘New Rules’, por këto dhjetë fakte mund t’iu befasojnë”, transmeton Koha.net.

Dhjetë faktet e NME-së për Dua Lipan janë këto:

1. Ajo dhe një fanse e saj kanë tatuazh të ngjashëm (Angel)

Image

2. Ajo është gjeniale në shqiptim

3. Ajo ka punuar si nikoqire në një klub nate në Londër

4. Emri i saj i parë do të thotë (Dua) në shqip

5. U largua nga shtëpia në moshën 15 vjeçare

6. Ka shkuar në të njëjtën shkollë si Amy Winehouse

7. Ajo mendoi se të luante basketboll do ta ndihmonte të rritej

8. Ajo e kishte sulmuar njëherë një polic, së bashku me shoqërinë e saj

9. Talenti i muzikës rrjedh nga familja

10. Zëri i saj nuk është vlerësuar gjithmonë

Dua Lipa së fundmi ka fituar dy çmime Brit Awards, përderisa hiti i saj “New Rules” ka mb 1 miliard klikime në YouTube.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme