Babai i Beyonces: Ajo nuk do bëhej e famshme me lëkurë më të errët

Babai i Beyonces: Ajo nuk do bëhej e famshme me lëkurë më të errët

06 shkurt 2018 14:47

Ka ndikuar shumë në rritjen profesionale të vajzës së tij dhe sot ka vendosur të publikojë një libër lidhur me një nga temat më delikate si racizmi.

Bëhet fjalë për babain e këngëtares së famshme Beyonce, Mathew Knowles, i cili duke qenë në profesion pedagog ka folur për racizmin në industrinë e muzikës, duke thënë se Beyonce dhe motra e saj Solange nuk do të ishin aq të famshme nëse do të kishin ngjyrë më të errët të trupit të tyre.

Në një intervistë për Ebony, Mathew Knowles u shpreh se yjet e mëdhenj femra, nuk janë me ngjyrë.

Duket se bindjet e tij babai i Beyonces i ka pasqyruar edhe në librin e tij “Racizmi: Nga sytë e një fëmije”.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme