Top 100 këngët e vitit 2017

Top 100 këngët e vitit 2017

31 dhjetor 2017 09:08

Mediumi më i njohur amerikanë për muzikë, Billboard, e ka bërë si traditë që në çdo fundvit të publikojëp listën e albumeve të vitit, këngëve të vitit, këngëtarëve të vitit e të ngjashme.

Tani, ky medium ka publikuar përmes një videoje të gjatë 15 minutëshe listën e 100 këngëve më të mira të vitit që po e lëmë pas, transmeton Koha.net.

Sipas Billboardit, vendi i tretë i takon këngëtarit Bruno Mars me këngën “That’s What I Like”, ndërsa vendin e dytë e ka zënë këngë e famshme “Despacito” e këngëtarit Luis Fonsi, të cilët e ka bërë në bashkëpunim me Daddy Yankee dhe Justin Bieber, si dhe vendin e parë e ka zënë kënga “Shape Of You” e këngëtarit britanik Ed Sheeran.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme