Pamela Anderson: Viktimat e Weinsteinit e dinin se çfarë po bënin kur shkuan tek ai

Pamela Anderson: Viktimat e Weinsteinit e dinin se çfarë po bënin kur shkuan tek ai

02 dhjetor 2017 16:17

Pamela Anderson, 50 vjeç, komentoi mbi rastet e abuzimit seksual në Hollywood dhe disi tronditi me deklaratën që Harvey Weinstein dhe abuzuesit e tjerë kishin "të ditur se çfarë të prisnin".

Aktorja dhe aktivistja për të drejtat e kafshëve ishte vetë viktimë e abuzimit seksual. Kur ishte gjashtë vjeç u abuzua nga dadoja e saj, ndërsa kur ishte 12-vjeç ishte dhunuar nga një 25-vjeçar, derisa në moshën 16-vjeçare ajo u përdhunua nga i dashuri i atëhershëm dhe miqtë e tij.

“Mësova të mos bie kurrë në një situatë të tillë. Kur erdha në Hollywood, më ofruan të ashtuquajturat audicione private dhe gjëra që nuk kishin kuptim. E di se Hollywoodi është joshës dhe njerëzit duan të jenë të famshëm, dhe nganjëherë mendoni se do të jeni të sigurt me një të rritur në dhomë”, është shprehur ajo, transmeton KP.

Anderson tha se nuk ishte e habitur kur filluan akuzat e shumta ndaj Harvey Weinstein për ngacmime seksuale.

"Unë mendoj se të gjithë e dinë se disa producentë dhe njerëz në Hollywood duhet të shmangen. Ti e di se çfarë do të bësh kur të shkosh në dhomën e hotelit", tha ajo.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme