Manushi Chhillar zgjedhet Miss Bota 2017

18 November 2017 19:19

Manushi Chhillar nga India ka fituar konkursin e bukurisë për Miss Bota për vitin 2017, në Sanya, Kinë.

Fitorja vjen 17 vjet pasi Priyanka Chopra solli në shtëpi titullin e lakmuar në vitin 2000.

Stephanie Hill, e cila është Miss Anglia, ishte përcjellësja e parë dhe Miss Meksika Andrea Meza është zgjedhur përcjellësja e dytë.

Chhillar, një 20-vjeçare nga Haryana, studioi në Shkollën e Shën Thomasit në Nju Delhi dhe Bhagat Phool Singh, Kolegjin Mjekësor të Qeverisë për Gratë në Sonepat.

Ajo synon të jetë një kirurg i zemrës dhe ka plane për hapjen e spitaleve jofitimprurëse në zonat rurale, transmeton KP.

Rreth 108 gra nga e gjithë bota morën pjesë në konkursin e bukurisë.

Fituesi i titullit të vitit të kaluar, Stephanie Del Valle e Porto Rikos, e kaloi në kurorën e saj te Chhillar.

    Komentet

    Shto koment

    Të ngjashme