Zbulohet lista e prezantuesve më të paguar në botë

Zbulohet lista e prezantuesve më të paguar në botë

08 nëntor 2017 15:11

Revista e njohur “Forbes” ka zbuluar se Dr Phil është prezantuesi më i paguar në botë, duke mposhtur Simon Cowellin dhe Ellen DeGeneresin.

Në vijim Koha.net po ju paraqet listën e prezantuesve të televizionit më të paguar në botë, sipas Forbesit:

1. Dr Phil McGraw: 79 milionë dollarë

2. Ellen DeGeneres: 77 milionë dollarë

3. Ryan Seacrest: 58 milionë dollarë

4. Judy Sheindlin (Judge Judy): 47 milionë dollarë

5. Simon Cowell: 43.5 milionë dollarë

6. Steve Harvey: milionë dollarë

7. Bill O’Reilly: 37 milionë dollarë

8. Sean Hannity: 36 milionë dollarë

9. Michael Strahan: 21.5 milionë dollarë

10. Heidi Klum: 21 milionë dollarë

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme