Orkestra 2 Korriku rikthen “Shkon e vjen” në nderim të Riza Bllacës

Orkestra 2 Korriku rikthen “Shkon e vjen” në nderim të Riza Bllacës

05 nëntor 2017 21:58

Orkestra 2 Korriku ka publikuar projektin e ri që vjen në nderim të doajenit të muzikës popullore, Riza Bllaca.

Kënga e zgjedhur nga katërshja e njohur Faton Isufi, Fatos Kryeziu, Fatos Hoxha dhe Fatos Berisha është “Shkon e vjen”.

Kjo është kënga e re e Orkestrës 2 Korriku, ndërsa më poshtë mund të gjeni këngën origjinale nga Bllaca:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme