“House of Cards” përfundon pas akuzave ndaj Spaceyt

“House of Cards” përfundon pas akuzave ndaj Spaceyt

30 tetor 2017 21:19

Seriali i njohur amerikan “House of Cards” do të përfundojë pas sezonit të gjashtë, pak orë pasi ylli kryesor i serialit Kevin Spacey pranoi publikisht se kishte ngacmuar seksualisht një aktor.

Kompania amerikane e transmetimeve të filmave e emisioneve “Netflix”, ka deklaruar se vendimi tashmë ishte marrë muaj më parë.

Megjithatë, njoftimi vjen vetëm pak pasi aktori Anthony Rapp akuzoi Spaceyn për ngacmim seksual në kohën kur ai ishte vetëm 14-vjeç.

Spacey më pas kërkoi falje dhe u shpreh i hapur se është homoseksual.

“Në jetën time kam pasur lidhje të shumta, me burra e gra. Kam pasur lidhje të mira e romantike me burra gjatë jetës time, prandaj kam vendosur të jetoj si një homoseksual”, ka thënë Spacey ndër të tjera.

Shumë yje të Hollywoodyt më pas dolën me kritika për deklaratën e Spaceyt duke e akuzuar se e bëri publik lajmin se është homoseksual vetëm që të shmangë incidentin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme