Cërvadiku largohet nga emisioni turk pasi nuk deshi të përziejë këngën shqipe me atë boshnjake

Cërvadiku largohet nga emisioni turk pasi nuk deshi të përziejë këngën shqipe me atë boshnjake

08 tetor 2017 19:11

Këngëtari i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku, sot ka paralajmëruar pjesëmarrjen në televizionin turk “Tv Tek Rumeli”.

Aty ishte paraparë që në një emision ai t’i këndonte 7 këngë në gjuhën shqipe, shkruan rtv21.tv.

Por këtë performancë Cërvadiku e kishte anuluar pak minuta para se të fillonte emisioni.

Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar edhe arsyen.

“Emisioni ishte konceptuar një kange shqip e një kangë boshnjake me radhë. Unë kërkova qe te kryhet blloku i kangeve shqipe e pastaj boshnjake ose anasjelltas sepse me pengonte me i përzi kanget pasi gjuha boshnjake është gati e njëjtë me gjuhen serbe. Moderatori nuk e pranoi kushtin tim kështu qe unë dola nga studio ashtu i përgatitur per emision. Shpresoj shihemi herave tjera”, ka shkruar Cërvadiku.

Në postimet e më hershme ai ka bërë të ditur se në Stamboll po qëndronte për vizitë tek familjarët e tij. E me këtë rast e kishte ftuar edhe televizioni turk.

Image

Komentet

Flamur09/10/2017 16:45

Paska me ta dhan statusin e vetranit edhe ty për këtë trimëri sikur Ilir Shaqirit

tafa 09/10/2017 13:07

O Shaqo me ket pun si paske ba ner as veti as Kosoves,te part tan kan luftua dhe i kan mbrojt boshnjaket,gjithashtu shum djem trima shqipetar kan luftua edhe ne luften e fundit ne Bosnje krahperkrah me boshnjak e ti si duket kto sene spo i dike,po ti atje sje shkue si mbret po si kengtar je kan i nderuam nga autoritet e Turqis dhe i ke ra shkelem ketij nderimi dhe jau ke mbyll deren edhe tjer kangetarve shqipetar....

agimi09/10/2017 09:52

auuuuuuuuuuuuu po pune paske bo. sie artist apo kengetar nuk duhet te pengoj kurre gjuha, kultura apo ngjyra e dikujt tjeter

Shto koment

Të ngjashme