Yjet vazhdojnë të dhurojnë të holla për të prekurit nga uragani Harvey

Yjet vazhdojnë të dhurojnë të holla për të prekurit nga uragani Harvey

01 shtator 2017 22:14

Yjet po vazhdojnë të dhurojnë të holla për personat e prekur nga uragani Harvey në Texas.

Gjatë një episode të emisionit të saj, Ellen DeGeneres, e cila do të transmetohet më 7 shtator, prezantuesja e njohur Amerikane e cila tashmë i ka dhuruar 50 mijë dollar për organizatat që i dalin në ndihmë banorëve të Teksasit, i dhuroi edhe 1 milion dollar ekstra në emër të kompanisë Walmart.

Të hollat iu dhuruan yllit të futbollit Amerikan, J.J. Watt, dhe fondacionit të tij i cili i del në ndihmë të prekurve nga uragani Harvey, transmeton emisioni Express në KTV. 

Watt, deri më tani i ka mbledhur 9 milion dollar. Ai e falënderoi nga zemra Ellen-in për ndihmën që po ia jep shtetasve të Teksasit.

Ellen ndër të tjera ka bërë të ditur se kompania Walmart do ti dhuroj në tërësi 20 milionë dollar para të gatshme dhe pajisje të nevojshme për personat e prekur nga kjo katastrofë natyrore, që ka lënë shumë familje pa shtëpi.

Edhe Miley Cyrus e cila ishte e ftuar në emisionin “The Ellen DeGeneres Show”, gjatë intervistës u emocionua shumë për këtë situatë, dhe filloi të qante teksa shprehte keqardhje për gjithë personat e prekur nga ky uragan.

Ndër të tjera ajo tregoi se planifikon t'i dhurojë gjysmë milioni dollarë nga paratë e saja personale, për këtë çështje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme