Revista “Playboy” rikthen fotot nudo

Revista “Playboy” rikthen fotot nudo

14 shkurt 2017 12:59

Revista amerikane “Playboy” ka njoftuar se do t’i kthejë përsëri fotot nudo, duke ndryshuar kështu, vendimin e bërë vitin e kaluar.

Këtë e bëri të ditur drejtuesi i “Playboy”-it, Cooper Hefner, i cili tha se vendimi për t’i hequr tërësisht fotot nudo “ishte një gabim”.

“Sot ne jemi duke rikthyer identitetin tonë, do ta dimë saktë se kush jemi”, ka shkruar ai në rrjetin social Twitter.

Revista amerikane gjithashtu promovoi edicionin e marsit dhe prillit me një foto me hashtag #NakedIsNormal.

Disa përdorues të mediave sociale përshëndetën këtë rikthim, duke e përshkruar atë si një “thirrje të mirë”, ndërsa të tjerët thanë se vendimi është marrë “për shkak se revista nuk ka pasur shitje shumë të mirë”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme