Kim Kardashian del “pozitive” për Lupus

Kim Kardashian del “pozitive” për Lupus

10 September 2019 20:50

Kim Kardashian ka rezultuar pozitive në testin për sëmundjen autoimune lupus pas një ekzaminimi preliminar.

Të premten e kaluar në sezonin premierë të reality serialit familjar “Keeping Up with the Kardashians”, ylli u shfaq duke i vizituar mjekët pasi që i dhembnin kyçet e duarve, një dhimbje kjo që e ndjeu "në eshtrat e saj".

Kim shpërtheu në lot kur mjeku i saj, Daniel Wallace, ia tha lajmin e keq që ajo kishte rezultuar pozitive për sëmundjen në fjalë, e cila i prek nyjat, lëkurën dhe organet e tjera.

"Antitrupat tuaj janë pozitivë ndaj lupusit dhe artritit reumatoid," i tha Wallace, para se të shtonte se rezultimi pozitiv nuk do të thoshte përfundimisht se ajo e kishte sëmundjen, duke shtuar: "Ndonjëherë mund të jesh fals - pozitive në këto teste."

Ylli i reality TV i tha familjes së saj se po "çmendej" për shkak të diagnozës, e cila erdhi para se ajo dhe bashkëshorti i saj Kanye West të bëheshin prindër për herë të katërt, për Psalmin katërmujor, dhe madje përmes nënës surrogate, shkruan KOHA Ditore.

Image

"E kam një foshnjë, e kam juridikun. Thjesht mund t’ju tremb kur filloni të mendoni se sa do ta ndryshojë kjo jetën time”, tha ajo.

Duke tweetuar për episodin, Kim zbuloi se ndërkohë e ka marrë rezultatin përfundimtar të testit - por ende nuk ka zbuluar nëse ai u kthye pozitiv.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme