Mick Jagger pas operacionit në zemër: Ndihem shumë mirë

Mick Jagger pas operacionit në zemër: Ndihem shumë mirë

12 June 2019 19:18

Muzikanti legjendar Mick Jagger (75) thotë se ndihet mirë në intervistën e tij të parë pas operacionit të zemrës i cili e shtyu turneun e rock bendit Rolling Stones.

“Ndihem shumë mirë. Ushtrojmë shumë gjatë javëve të fundit”, – tha Jagger për radiostacionin Q107 në Toronto, duke shtuar se atë mëngjes ishte edhe në palestër.

Rolling Stones njoftoi në fund të marsit se turneu i planifikuar veror në Amerikën e Veriut do të shtyhej për shkak të trajtimit të Jagger.

Në atë kohë Jagger lëshoi një deklaratë ku u kërkoi falje fansave dhe premtoi se do të bënte gjithçka për t'u kthyer në skenë së shpejti.

Në maj, Mick e publikoi një videoklip në të cilin ai i ushtron lëvizjet e vallëzimit përpara turneut. Në intervistën për radion ai tha se anëtarët e bendit po diskutojnë se cilat këngë do t’i performojnë në turne, shkruan KOHA Ditore.

“Po përpiqemi t’i zgjedhim disa këngë që nuk i kemi interpretuar kohët e fundit. Njerëzit shpesh nuk duan shumë gjëra të pazakonta. Njerëzit duan pak gjëra të pazakonta, ata nuk duan njëqind për qind të pazakontë”, - thotë Jagger.

Sipas planeve të reja, turneu fillon më 21 qershor në Chicago.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme