Lucy Liu bëhet me yll në Walk of Fame në Hollywood

Lucy Liu bëhet me yll në Walk of Fame në Hollywood

23 April 2019 21:40

Lucy Liu do të nderohet me yllin e 2.662 në Walk of Fame në Hollywood.

Ylli i Charlie’s Angels do të bëhet me yll më 1 maj nga shoqet e famshme, Demi Moore dhe Rhea Perlman.

Pllaka e Liu do të vendoset pranë yllit të aktores legjendare Anna May Wong, aktores së parë kinezo-amerikane që u shfaq në ekranet filmike të Hollywoodit, në cep të Hollywood & Vine, shkruan KOHA Ditore.

Ceremonia e madhe do të zhvillohet tre javë para premierës së sezonit final të hit dramës së saj për Sherlock Holmes, ”Elementary”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme