Prezantuesi i “Top Gear” pëson aksident gjatë xhirimeve

Prezantuesi i “Top Gear” pëson aksident gjatë xhirimeve

12 February 2019 17:30

Prezantuesi i emisionit automobilistik të BBC, Top Gear, Freddie Flintoff, pësoi aksident gjatë xhirimeve të episodit të radhës.

Flintoff mori pjesë në një garë në qendër të qytetit Mansfield së bashku me shtatë automobila të tjerë elektrikë, kur u përplas në një barrierë dhe goditi stendën. Me siguri bëhet fjalë për episodin që do të shfaqet dikur më vonë këtë vit.

Përkundër kritikave nëpërmjet rrjeteve sociale që pasuan për pengimin e publikut, kryebashkiakja Kate Allsop tha se xhirimi i emisionit do të ndikojë pozitivisht në popullaritetin e qytetit, transmeton Koha.net.

"E di që ky është qyteti ku Freddie Flintoff e goditi stendën. Duhet ta emërtojmë, sipas tij, do të jetë një ikonë e vërtetë," tha Allsop.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme