Koha e fëmijërisë së Blerta Deliu - Kodra

Koha e fëmijërisë së Blerta Deliu - Kodra

Dafina Lata 12 December 2018 12:37

Në rubrikën “Retro” të emisionit “Sot” në KTV, këtë javë e sjellim rrëfimin e deputetes Blerta Deliu - Kodra. Ajo nga vendlindja e saj kujton fëmijërinë e saj, me shumë emocion.

Është lindur dhe rritur në Komunën e Skënderajt.

Po nga këtu ajo ka rrëfyer kohën e fëmijërisë së saj, dhe kujtimet më të bukura.

Nga kjo lagje Blerta kujton lojën me shoqet e fëmijërisë së saj, e dëshmia më e mirë janë këto inicialet e emrave në mur.

Por kujtimet e bukura nuk përfundojnë këtu, ka edhe shumë të tjera që nuk i keni dëgjuar më parë.

Një emocion i veçantë është ky, kur takon njërën nga edukatorët e kopshtit, dhe atë 20 vjet kishte pa e parë.

Por jo më pak emocion sjellë kujtimi nga këtu.

Me deputeten Blerta Deliu - Kodra u kthyem prapë në sheshin e kësaj komune.

Takimi me qytetarët dhe ecja në qendër të kësaj komune, bënte që momentet e bukura vijnë në kujtimet e Blertës.

Blerta Deliu - Kodra, tani jeton e vepron në Prishtinë, bashkë me bashkëshortin dhe fëmijët e saj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme