Ledri Vula rrëfen rrugëtimin e tij mes muzikës dhe sportit

Ledri Vula rrëfen rrugëtimin e tij mes muzikës dhe sportit

20 September 2018 18:09

Në Express të KTV-së Ledri Vula është ftuar për të rrëfyer rrugëtimin e tij në muzikë e sport.

Ai së fundmi është bërë nënkryetar i KB Prishtinës, transmeton Koha.net.

Këngëtari nga Prishtina thotë se gjithmonë ka qenë i lidhur me klubet e sportit nga kryeqyteti kosovar, në veçanti me klubin e basketboll sport të cilin thotë se ka luajtur shumë sa ka qenë në moshë më të re.

“Sporti në përgjithësi është i mirë puna e shëndetit, edukatën ta jep familja, por disiplinën ta jep sporti. E kjo të bën të disiplinuar edhe në gjërat e tjera në jetë. Basketbolli është një sport me perspektivë dhe nëse e kanë dëshirën e talentin munden me arrit shumë”, është shprehur ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme