Olti Perjcui, perkusionisti premtues

Olti Perjcui, perkusionisti premtues

11 July 2018 19:47

Ky është Olti Perjuci, 14 vjeç, i cili ka një pasion dhe dashuri të madhe për instrumentet me goditje, transmeton emisioni Express në KTV.

Ai dëshiron që të mësojë çdo gjë dhe ambiciet e tij janë të mëdha dhe një nga to është që një ditë të jetë pjesë e orkestrës së Filarmonisë së Kosovës. Andaj, lirshëm mund të konsiderohet një artist premtues.

Deri më tani, Olti ka arritur të marrë pjesë në gara të shumta, në të cilat ka fituar edhe çmim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme