Një 19-vjeçare vdiq pasi dyshohet që s’u trajtua në Infektivë, doli negative për koronavirus por 8 policë dërgohen në karantinë 28 March 2020 23:19

Një 19-vjeçare nga Vushtrria ka vdekur këto ditë pasi dyshohet se nuk mori trajtim në Klinikën Infektive të QKUK-së për gjendjen e saj shëndetësore. Kjo për shkak të situatës...

Sporti në KTV 28 March 2020 23:10

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë 28 March 2020 22:59

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër, ditë e diele. Sipas IHMK-së, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të...

Koha e lajmeve 28 March 2020 22:55

10 mjekë e infermierë të QKMF-së në Podujevë rezultojnë negativë, pasi dyshoheshin për Covid-19 28 March 2020 22:42

10 mjekëve e infermierëve të Qendrës Klinike të Mjekësisë Familjare në Podujevë u janë marrë mostrat dhe të gjitha sonte kanë rezultuar negative në Covid-19. Rastin e ka...

ABT prezanton paketën e kufizuar për modifikimin e Golf 8-shit 28 March 2020 22:03

Kompani e njohur gjermane e cila merret me modifikimin e veturave, ABT Sportsline, ka përgatitur një paketë të kufizuar për Golfin e ri të Volkswagenit, por oferta e saj për këtë model do të...

Portugalia do t’i trajtojë migrantët si rezidentë gjatë krizës me koronavirusin 28 March 2020 22:02

Të gjithë të huajt në Portugali të cilët kanë aplikuar për vazhdim të qëndrimit në vend do të trajtohen si rezidentë të përhershëm nga e hëna deri së paku...

“Der Spiegel”: Një intrigë e rrëzoi Albin Kurtin, politikanin që deshi të luftonte korrupsionin 28 March 2020 21:30

Revista e njohur gjermane "Der Spiegel", thekson se politikanët vendorë dëshironin ta hiqnin qafe Albin Kurtin për shkak se ai paralajmëroi një luftë të ashpër kundër elitës së...

Rrahje Zemre epis. 51 28 March 2020 21:25

Edhe një rast i konfirmuar me Covid-19 në Kosovë, 91 gjithsej 28 March 2020 21:14

Edhe një rast pozitiv është konfirmuar sonte në Kosovë me Covid-19. Sipas IKSHPK-së, i njëjti rast është në Prishtinë. “Sot me 28.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

MSH-ja thotë se Bordi i SHSKUK-së kishte mbetur jo-funksional, Naser Ramadani vazhdon të jetë drejtor i IKSHPK-së 28 March 2020 21:09

Ministria e Shëndetësisë, përmes një kumtese për media sqaron arsyet se pse është shkarkuar Bordi i vjetër i SHSKUK-së dhe është emëruar i riu. Ndër tjera, njofton se drejtori...

N'Gas'Z 28 March 2020 21:05

Lojtarët e Juventusit pajtohen që të mos paguhen për katër muaj 28 March 2020 20:34

Juventusi ka arritur marrëveshje me lojtarët në bazë të cilës do të kursej rreth 90 milionë euro. Kjo është bërë e ditur të shtunën mbrëma në faqen zyrtare...

COVID-19 i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika virusesh” 28 March 2020 20:31

Sipas ekspertëve, kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një “fabrikë virusesh”. Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi ngjitet në një proteinë që normalisht...

Jeta 28 March 2020 20:25

Tahiri: Refuzimi i Kurtit për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme tregon gatishmërinë e tij për t’i rrezikuar qytetarët 28 March 2020 20:22

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se refuzimi i ish-kryeministrit Albin Kurti për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mbledhjen e Këshillit të...

Policia në Afrikë të Jugut qëllon me plumba gome turmën e blerësve gjatë izolimit 28 March 2020 20:17

Forcat policore dhe ato ushtarake në Afrikë të Jugut kanë përdorur plumba gome për të imponuar izolimin pasi qindra blerës u mblodhën jashtë një supermarketi në Johannesburg. Incidenti...

Mosndërtimi i kolektorit në Mat mbetet shqetësues për banorë të kësaj pjese 28 March 2020 19:59

Ka më shumë se 20 vjet që banorë të Lagjes së Spitalit dhe ata të lagjes “Mati” përballen me kundërmimin që vjen nga kolektori i hapur i ujërave të zeza në rrjedhën e...

Fashionista 28 March 2020 19:50