Tabasko shtëpie

05 tetor 2017 17:09

Për përgatitjen e tabaskos iu duhen produktet e mëposhtme:

1 kg speca djegës të kuq dhe feferona

100 gr speca të tharë, chili

200 ml ujë

30 gr sheqer

10 gr kripë

50 ml uthull molle

1 thelb hudhre

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme