Kadaif me krem vanilje dhe pemë

18 gusht 2017 17:06

Për përgatitjen e këtij kadaifi iu duhen produktet e mëposhtme:

500 gr kadaif

100 gr gjalpë

700 gr sheqer

800 ml ujë

Kremi:

1L qumësht

100 gr sheqer

3 të verdhë të vezës

60 gr nisheste

40 gr miell

2 pako sheqer vanilje

50 gr gjalpë

100 gr dredhëza

100 gr mjedra

1 banane

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme