Akullore me vanilje dhe çokollatë

11 korrik 2017 16:46

Për përgatitjen e akullore me vanilje dhe çokollatë iu duhen produktet e mëposhtme:

6 të kuqë të vezës

300 gr sheqer

5 ml ekstrakt vanilje ose 2 sheqer vanilje

250 ml ajkë

250 ml hopla

100 gr çokollatë të bardhë

200 gr çokollatë të zezë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme